1.3.13

Риба која говори и Пијев живот


Прича коју илуструјем за Пчелицу је адаптирана индијска легенда, односно хиндуистичко веровање у то на који се начин одиграо Велики потоп, тако да још једна сликовница за едицију "Митови и легенде" добије забавно авантуристично рухо. Илустрације приводим крају, па качим делиће до сада урађеног.

Обзиром да је додела Оскара актуелна ових дана, a и проблеми који су уз њега испливали у индустрији визуелних ефеката, волео бих да поменем филм Пијев живот, добитника неколико тих престижних статуета.

Филм је из мог гледишта наступио у нашим биоскопима у правом тренутку, баш онда кад је инспирација за постављање правца књиге требала подстрека.
Нисам имао значајнију представу о филму, јер нисам испратио трејлере и остали промо материјал, осим плаката који наравно не наговештава пуно, али наговештава нешто невероватно, и тог детаља да је прича посвећена животињама на неком вишем нивоу.
При гледању је одмах било јасно да су ту уплетене оне невероватне случајности које учине да рад на пројекту постане некако значајнији и емотивно испуњенији.
Читав низ импресивних детаља и сјајних референци за оно што ме очекује у сликовници. Подразумевано раскошнија палета Индије, млади Пи, поменуте животиње, бура, бродолом, алегорија на легенду о потопу у општем смислу а и директан омаж појединостима из хинду представе...
Осећаји при гледању готово равни првом одласку у биоскоп.
Одлазак на пројекцију је утицао да се у илустрацијама потрудим нешто више но што сам планирао, због оног осећаја као да нешто дугујем некоме, овог пута додатно јаког...

Предпоставимо визуелним уметницима који стоје иза филма, а за које се предходних дана испоставља да и нису једнако, односно адекватно награђени за свој труд, односно прети им неизвесна судбина њихових радних места. 

Иако су на мене најачи утисак у ствари оставили шпица, почетак и уводни део филма (гледано у 3D), нема сумње да је цео филм доказ да се екстремни CGI може користити и у врло поетичне сврхе.














Нема коментара:

Постави коментар